Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Výluka tramvají v zastávce Poříčí

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 05.07.2016

Z důvodu oprav od ranních výjezdů v úterý 5. července do středy 6. července 2016 (pro tramvaje do 15:00 a pro autobusy do 20:30) vyloučena veškerá doprava ze zastávky Poříčí.

Spoje linky 2 • jedoucí do Modřic budou mezi zastávkami Nové sady (přeložena na 3. a 4. kolej) a Celní obousměrně odkloněny přes zastávky Soukenická, Křídlovická, Vojtova a Vsetínská, čímž vynechají zastávky Hybešova, Václavská, Poříčí a Nemocnice Milosrdných bratří. • jedoucí obvykle na Ústřední hřbitov budou od zastávky Václavská odkloněny přes Mendlovo náměstí do Pisárek, čímž vynechají všechny zastávky v úseku Poříčí - Ústřední hřbitov, smyčka.

Linka 5 bude v provozu pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí a vynechá tak všechny zastávky v úseku Poříčí - Ústřední hřbitov, smyčka. 

Linka 6 bude mezi zastávkami Česká (přeložena před kostel sv. Tomáše) a Krematorium obousměrně odkloněna přes zastávky Náměstí Svobody, Zelný trh, Hlavní nádraží, Nové sady, Soukenická, Křídlovická, Vojtova a Vsetínská. Vynechá tak zastávky v úseku Šilingrovo náměstí – Celní.

Náhradní dopravu zajistí linka x6 Česká – Šilingrovo náměstí – Nemocnice u sv. Anny – Mendlovo náměstí – Poříčí – Nemocnice Milosrdných bratří – Celní – Hluboká – Ústřední hřbitov – Ústřední hřbitov-smyčka.  

Linka 44 pojede mezi zastávkami Mendlovo náměstí a Křídlovická (společná s linkami 60 a 61) odklonem ulicemi Václavskou, Hybešovou a Nové sady. Vynechá tak zastávku Poříčí.

Linka N91 pojede v noci z 5. na 6. července ve směru k Hlavnímu nádraží mezi zastávkami Celní a Poříčí odklonem ulicemi Vojtovou a Poříčí, zastávka Nemocnice Milosrdných bratří pro ni proto bude přeložena na začátek ulice Vojtovy. Zastávku Poříčí obslouží obdobně jako linka 84 na spojce u křižovatky s ulicí Ypsilantiho.