Výluka tramvají v ulici Merhautově

Z důvodu výměny kolejí a výhybek bude od zahájení provozu denních linek v sobotu 28. května 2022 do 17:00 v neděli 29. května 2022 vyloučen provoz tramvají v úseku Moravské náměstí – Jugoslávská.
Tramvajová linka 3 pojede v úseku Česká – Vojenská nemocnice odklonem ulicemi Rooseveltova a CejlVynechá tak zastávky Moravské náměstí, Náměstí 28. října, Dětská nemocnice a Jugoslávská. Na odklonové trase obslouží zastávky Malinovského náměstí (zastávky linky 1), Körnerova a Tkalcovská.
Tramvajová linka 5 pojede pouze v úseku (Ústřední hřbitov –) Mendlovo náměstí – Česká. Od zastávky Česká budou tramvaje pokračovat jako linka 9 směr Juliánov.
Tramvajová linka 9 pojede pouze v úseku Juliánov – Česká. Od zastávky Česká budou tramvaje pokračovat jako linka 5 směr Mendlovo náměstí (– Ústřední hřbitov). Ve směru na Českou pojede linka 9 od zastávky Hlavní nádraží (6. kolej) ulicí Rooseveltovou. Vynechá tak zastávky Zelný trh a Náměstí Svobody, na odklonové trase obslouží zastávku Malinovského náměstí (zastávka linky 1).
Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x5 a tramvajová linka x9:Autobusová linka x5 pojede v trase Česká – Moravské náměstí – Dětská nemocnice – Jugoslávská – Štefánikova čtvrť. Na trase obslouží všechny zastávky linky 5 v pravidelných polohách.Tramvajová linka x9 pojede v trase Lesná, Čertova rokle – Jugoslávská – Tkalcovská – Malinovského náměstí (zastávka linek 2, 4 a 7) – Hlavní nádraží (1. kolej) – Náměstí Svobody – Česká (nástupiště 6) – Malinovského náměstí (zastávka linky 1) – Tkalcovská – Jugoslávská – Lesná, Čertova rokle. Na trase obslouží všechny pravidelné tramvajové zastávky.
Stejná výluka se předpokládá také o víkendu 4. – 5. června 2022.