Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Výluka tramvají do Řečkovic

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy:

Z důvodu změny organizace provozu v jednokolejném úseku bude od zahájení provozu v sobotu 14. května 2022 nepřetržitě do ukončení provozu v neděli 15. května 2022 zcela vyloučen provoz tramvají v úseku Semilasso – Řečkovice.
Linka 1 pojede od zastávky Semilasso odklonem do smyčky Královo Pole, nádraží. Nebude tak obsluhovat zastávky Tylova, Hudcova, Kořískova, Filkukova a Řečkovice.Přestup na náhradní dopravu bude ve směru do centra organizován v zastávce Královo Pole, nádraží, ve směru z centra v zastávce Semilasso.
Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x1 v trase Řečkovice – Filkukova – Kořískova (zastávka tramvají) – Žitná (zastávka autobusů směr Královo Pole, nádraží) – Královo Pole, nádraží (zastávka trolejbusů a autobusů, přestup z/na linku 1) – Semilasso (zastávka trolejbusů a autobusů v ulici Kosmově) – Tylova (zastávka autobusů) – Hudcova – Kořískova – Filkukova – Řečkovice.
POZOR: Zastávky Hudcova a Tylova ve směru do centra není možné po dobu výluky obsloužit.Přestup: mezi linkami 1 a x1 bude ve směru do centra zajištěn v zastávce Královo Pole, nádraží, ve směru do Řečkovic v zastávce Semilasso.