Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Výluka tramvají do Líšně

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy:

Z důvodu výměny kolejnic a opravy tramvajové tratě bude ve dnech 17. – 20. listopadu 2022 vždy celodenně vyloučen provoz tramvají v úseku Krásného – Novolíšeňská.
Tramvajová linka 8 bude rozdělena na dvě části: Starý Lískovec, smyčka – Krásného a dále odklonem do zastávky Stránská skála - smyčka a Novolíšeňská – Mifkova.Neobslouží tak zastávky Bělohorská, Bílá hora a Líšeňská. Zastávky Novolíšeňská, Masarova a Kotlanova budou v obou směrech obsluhovány vždy na koleji pro směr do centra.
Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x8 v trase Podstránská – Bělohorská – Bílá hora – Novolíšeňská – Bartákova – Rotreklova – Jírova.Přestup mezi "lískoveckou" větví linky 8 a linkou x8 bude zajištěn v zastávce Podstránská, přestup mezi linkou x8 a "líšeňskou" větví linky 8 bude možný v zastávce Novolíšeňská. Zastávku Líšeňská nelze náhradní dopravou obsloužit. Všechny zastávky budou linkou x8 obsluhovány na zastávkách náhradní dopravy na přilehlých komunikacích.
V souvislosti s odklonem linky 8 na Stránskou skálu bude linka 10 (s výjimkou několika vybraných spojů v ranních a večerních hodinách) ukončena ve smyčce Geislerova.