Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Terminál Kuřim - další etapa od 18. 12. 2022

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy:

Od 18. 12. 2022 od 21. hodin do 30. 1. 2023 do 20:59 hodin bude další etapou pokračovat výluka v přestupním terminálu v Kuřimi.Všechny linky (vyjma noční linky N91) přijíždějící do terminálu Kuřim, žel.st. jsou v oblasti terminálu již vedeny po své pravidelné trase. Nadále jsou však přemístěna všechna autobusová nástupiště v terminálu.Linka N91 je v úseku Kuřim, sokolovna - Kuřim, Popkova nadále vedena obousměrným odklonem ul. Tyršova až ke světelné křižovatce na náměstí 1. května a dále ul. Legionářskou přímo k zastávce Kuřim, Popkova, čímž zcela vynechá terminál Kuřim, žel.st. (zastavuje na přesunutých zastávkách v ul. Tyršova na hlavní silnici II/385). Spoje běžně ukončené/výchozí v zastávce Kuřim, žel.st. jsou prodlouženy do/ze zastávky Kuřim, TE. Garantované návaznosti mezi linkami N91 a 310 jsou nadále přesunuty na zastávku Kuřim, kulturní dům.
Dbejte prosím zvýšené pozornosti a opatrnosti při pohybu v terminálu a jeho okolí, zejména pak v oblasti výstupní zastávky!
Změna zastávek:Zastávky v terminálu Kuřim, žel.st. jsou přesunuty následujícím způsobem:na odjezdovou komunikaci (u parku) - označník nejblíže k nádražní budově (na začátku parku, v prostoru bývalého nástupiště č. 2) jsou přesunuty následující linky:- 311 směr Tišnov;- 312 směr Veverská Bítýška / Tišnov;na odjezdovou komunikaci (u parku) - prostřední označník (za přechodem pro chodce, přibližně v polovině parku) jsou přesunuty následující linky:- 71 směr Brno, Královo Pole;- 310 směr Kuřim, Díly pod Sv. Jánem / Česká / Lelekovice;- 310 směr Kuřim, Podlesí;- 302, 311 a 312 směr Kuřim, TOS / TE / Prefa;na odjezdovou komunikaci (u parku) - označník nejdále od nádražní budovy (na konci parku) jsou přesunuty následující linky:- 152 směr Blansko;- 302 směr Brno, Bystrc;- 313 směr Lysice;do ulice Tyršova (na hlavní silnici II/385 od Brna) vlevo za křižovatku s ulicí Nádražní je přesunuta následující linka:- N91 směr Kuřim, TE;do ulice Tyršova (na hlavní silnici II/385 od Tišnova) vpravo za křižovatku s ulicí Nádražní je přesunuta následující linka:- N91 směr Brno, hlavní nádraží.
Výstupní zastávka je umístěna před nádražní budovou, v úrovni bývalého nástupiště č. 1.