Situace v IDS JMK v souvislosti s COVID-19

Datum zprávy: 27.03.2020

Dopravci, vozidla a řidiči IDS JMK jsou vybaveni dezinfekčními prostředky
Autobusy i vlaky nasazované na linkách v IDS JMK jsou pravidelně čištěny a dezinfikovány, aby se předešlo případnému šíření coronaviru. Dopravci na začátku týdne obdrželi od Ministerstva dopravy potřebnou dodávku dezinfekčních prostředků. Nyní jsou jimi vozidla vybavena a všichni pracovníci dopravců svá vozidla pravidelně čistí. Prostředky jsou průběžně doplňovány.

Pracovníci KORDIS pomáhají při dezinfekci vozidel
Do dezinfekce vozidel se zapojují i pracovníci KORDIS, neboť našim cílem je nyní minimalizace rizika přenosu nákazy. Ve významných koncových terminálech (např. areál Ústředního autobusového nádraží Zvonařka) tak jsou připraveni pomáhat řidičům s čistěním vozidel, aby dezinfekce mohla být prováděna i při kratších přestávkách mezi spoji.

Jihomoravský kraj distribuuje roušky pro řidiče
Prostřednictvím Jihomoravského kraje probíhá i distribuce roušek pro řidiče. Zamezuje se tak možnost přenosu viru na cestující. V současné době jsou již rouškami vybaveni všichni dopravci v kraji.

Četnost spojů zabezpečuje bezpečnou dopravu do zaměstnání
V současné době je doprava v IDS JMK zabezpečena podle prázdninových jízdních řádů. Jihomoravský kraj tak vychází vstříc zaměstnavatelům, kteří se obávali přechodu na víkendový režim.
Omezovány jsou naopak spoje, které přepravu do zaměstnání obvykle nezajišťují. Od noci z pátku na sobotu tak dojde ke zrušení nočních spojů regionální dopravy odjíždějících z Brna po půlnoci. Podobně Dopravní podnik města Brna omezí i víkendová noční spojení. Drobně budou od víkendu omezeny i vlaky do sousedních krajů, nebude se však jednat o zásadní omezení.

Přehled zrušených vlaků v JMK

Oficiální informace o COVID-19 na stránkách Jihomoravského kraje.