Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Posílení dopravy na festival Moravské hrady.cz

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 12.08.2016

Na základě dohody mezi DPMB a pořadatelem letního kulturního festivalu Moravské hrady.cz konaného v lokalitě u hradu Veveří bude od pátku 12. srpna do neděle 14. srpna 2016 posílena regionální autobusová linka 303 jezdící na trase Brno, Zoologická zahrada – Veverská Bítýška, náměstí.

Spoje linky 303 jedoucí podle platného jízdního řádu budou v případě potřeby operativně posilovány vozidly navíc. Nad rámec běžného jízdního řádu pojedou mimořádné posilové spoje v pátek 12. srpna od 15:00 hod. a v sobotu 13. srpna od 10:00 hod. Po ukončení běžného denního provozu linky 303 zajistí dopravu z festivalu v noci na sobotu i v noci na neděli až do cca 1:00 hod. mimořádné spoje ze zastávky U Matky Boží do Brna do uzlu Zoologická zahrada – zde bude zajištěn přestup na linky P1 a N98 směr Hlavní nádraží. Ze zastávky U Matky Boží bude rovněž až do cca 1:00 hod. zajištěna doprava i ve směru do Veverské Bítýšky.

V nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli v době od 22:30 hod. do cca 1:00 hod. budou v návaznosti na příjezdy linky 303 řazeny posilové tramvajové spoje linky P1 na trase Bystrc, Rakovecká – Zoologická zahrada – Mendlovo náměstí – Hlavní nádraží (po zastávkách linky 1 a pouze v uvedeném směru). Uvedená akce se koná v blízkosti zastávky linky 303 "U Matky Boží" – nikoliv Hrad Veveří. Zastávka U Matky Boží se nachází v tarifní zóně 325 (tuto zastávku neobsluhují pravidelné spoje linky 303 vedené dle běžného jízdního řádu přes Hvozdec). Pro všechny spoje linky 303 včetně posilových platí běžný Tarif IDS JMK, kromě nočních odjezdů ze zastávky U Matky Boží po ukončení běžného denního provozu linky 303. Na těchto nočních spojích budou cestující přepraveni zdarma, dopravu hradí pořadatel akce. V navazujících spojích z Bystrce do centra (linky P1, N98) je však nutné mít platnou jízdenku. Na lince 303 není možné mimo zóny 100 + 101 použít SMS jízdenku. Využít lze jízdenky z aplikace IDS JMK POSEIDON.

Na lince 303 je zajištěn prodej kompletního sortimentu jednorázových jízdenek IDS JMK u řidiče bez příplatku. Pro urychlení odbavení vozů v zastávkách si prosím připravte odpočítané jízdné nebo si jízdenku opatřete před nástupem do vozu. Za tímto účelem bude mimořádně otevřena prodejna jízdních dokladů v terminálu Zoologická zahrada v pátek 12. srpna až do 19 hod. a v sobotu 13. srpna od 10 do 18 hod.