Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Posílení dopravy na Masarykův okruh – Grand Prix ČR

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 19.08.2016

Od pátku 19. srpna do neděle 21. srpna 2016 bude doprava návštěvníků mistrovství světa silničních motocyklů v areálu Masarykova okruhu zajišťována mimořádnou autobusovou linkou 400 v trase Mendlovo náměstí – Svážná – Pražská (←)/ Hoštická (→) – Troubsko, Veselka – Popůvky, Vintrovna – Kývalka, spojovací – Automotodrom, Start. Linka bude v provozu vždy od 6:30 do 21:00 hodin, v neděli do 19:00 hodin. Maximální interval mezi spoji na lince je 30 minut, v době přepravní špičky však bude zkrácen na cca 5 minut.
Doprava z kempu Žebětín
Pro návoz návštěvníků z kempu Žebětín k závodišti bude v provozu zvláštní autobusová linka s označením X, která pojede od 6:45 do 13:45 hodin po jednosměrné okružní trase Automotodrom, Start – Kývalka, spojovací – Popůvky, Vintrovna – Troubsko, Veselka – Žebětín, Křivánkovo náměstí – Žebětín, Chrpová – Žebětín, parkoviště – Žebětín, camp – Tribuna D – Tribuny A, B – Hájenka Na Šípu – Automotodrom, Start.  Pro odvoz návštěvníků po skončení závodu pojede linka X v době od 13:45 do 18:45 hodin jednosměrně od zastávky Automotodrom, Start po části výše popsané trasy pouze do zastávky Žebětín, Křivánkovo náměstí.
V případě nepříznivých klimatických podmínek nebo po vyčerpání parkovacích kapacit v oblasti Automotodromu a na přírodních parkovištích v oblasti Žebětína může být operativně zřízeno parkoviště osobních vozidel na Staré dálnici u křižovatky s ulicí Kohoutovickou. V dané situaci bude operativně zavedena mimořádná linka příležitostné dopravy s označením P v trase Parkoviště Stará dálnice – Troubsko, Veselka – Popůvky, Vintrovna – Kývalka, spojovací – Automotodrom, Start.
Jízdenky - linky 400, X a P
Přeprava cestujících na linkách 400, X a P je bezplatná. Na těchto linkách jsou garantovány odjezdy zajišťované nízkopodlažními vozidly.
Omezení na regionální lince 402
Z důvodu vysoké intenzity dopravy a uzavírek místních komunikací bude upraven provoz regionální autobusové linky 402. V pátek 19. srpna nebudou odpolední spoje linky 402 zajíždět do zastávek Tribuna B a Masarykův okruh. V sobotu 20. srpna po celý den a v neděli 21. srpna do 18:00 hod. pak linka 402 pojede přímo přes zastávku Omice, Kývalka, takže vynechává zastávky Kývalka spojovací, Automotodrom a Hájenka Na Šípu. Tyto zastávky obslouží linky 400 a X.