Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Posílení dopravy k výstavišti – oslavy BVV95 a ohňostrojné prelude na hradě Špilberk

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy:

V souvislosti s oslavami 95 let brněnského výstaviště bude v sobotu 27. května 2023 posílena doprava k výstavišti.
V provozu bude mimořádná tramvajová linka P1 v trase (Malinovského náměstí –) Hlavní nádraží (směr výstaviště 1. kolej) – Mendlovo náměstí – Výstaviště - hlavní vstup – Pisárky (pouze výstup). Linka P1 bude v provozu od 8:00 do 19:30. Na lince P1 platí běžný tarif IDS JMK.
POZOR: Z důvodu konání ohňostrojového prelude na hradě Špilberk dojde v sobotu 27. května 2023 ve večerních hodinách ke krátkodobému omezení dopravy v ulici Pekařské. Po ukončení ohňostrojů pak bude posílena doprava na vybraných linkách.
Po ukončení ohňostroje bude posílen provoz na vybraných linkách z oblasti Mendlova náměstí a centra města.• Provoz na linkách 1, 4, 7 (v úseku Hlavní nádraží – Starý Lískovec, smyčka), 8 (v úseku Hlavní nádraží – Mifkova) bude prodloužen přibližně do 23:55 (poslední odjezdy ze zastávky Hlavní nádraží).• Provoz na linkách 1, 5 a 6 bude po skončení ohňostroje posílen a provoz linky 5 navíc prodloužen do 0:00.• Provoz na linkách 25, 26, 36, 37 a 84 bude prodloužen přibližně do 23:00 (linka 84 pouze v úseku Mendlovo náměstí – Stará osada).• Tramvaje na linkách 5 a 6 mohou jet odklonem (dle aktuální situace v ulici Pekařské), případně vyčkají na obnovení provozu. Podrobnosti budeme zveřejňovat dle aktuální dopravní situace.
Od Hlavního nádraží budou navíc ve 23:25 a 23:55 posíleny vybrané noční autobusové linky v exponovaných směrech.