Nouzový stav v České republice - aktuální dopravní informace

Datum zprávy: 12.03.2020

Vážení cestující,

zavedení Nouzového stavu v ČR znemožní spojení mezi Jihomoravským krajem, Slovenskem a Rakouskem.

Od prvních výjezdů v pátek 13. 3. 2020 nebude zajištěno spojení se Slovenskem autobusy linky 910 ani žádnými dalšími vlaky nebo autobusy.

Od soboty 14. 3. 2020, 0:00 nebude zajištěno spojení s Rakouskem a to ani vlaky ani autobusy.

Omezení se týká následujících linek:

Ve směru na Slovensko:

- autobusová linka 910 Hodonín - Holíč - Skalica - Strážnice - Veselí nad Moravou - pojede po území ČR, časy odjezdů budou dodrženy.

- vlak S91 Velká nad Veličkou - Myjava, vlaky zajišťované ŽSSK nebudou v provozu, vlaky zajišťované Českými drahami pojedou nejdále do Javorníka, časy odjezdů budou dodrženy.

- všechny vlaky mezi Lanžhotem a Kúty (a dále směr Bratislava) budou ukončeny v Břeclavi, případně v Lanžhotě, bez náhradní dopravy.

Ve směru do Rakouska:

- autobusová linka 104 Brno - Hevlín - Laa bude ukončena v Hevlíně, časy odjezdů budou dodrženy.

- vlaky S82 Znojmo - Retz (- Vídeň) - bude ukončena na rakouském území, bez náhradní dopravy.

- autobusová linka 816 Znojmo - Vranov nad Dyjí - Vratěnín - Drosendorf - bude ukončena ve Vratěníně, bez náhradní dopravy.

- neintegrované vlaky z Břeclavi do Vídně - budou ukončeny na rakouském území, bez náhradní dopravy.

Upozorňujeme, že se situace může dále vyvíjet. Sledujte náš web.

Pro doplnění přikládáme tiskovou informaci Ministerstva dopravy ČR.