Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

NOVINKA: TURISTBUS

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 01.07.2016

Vážení cestující,

představujeme vám novinku letošního léta - TURISTBUS

INFORMAČNÍ LETÁK TURISTBUS

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY 580 TURISTBUS

 

Jihomoravský kraj a KORDIS JMK společně se zemí Dolní Rakousko a s přispěním Autokempu Merkur Pasohlávky a Aqualandu Moravia od 1. července zavádí novou přeshraniční autobusovou linku, která spojí turisticky nejatraktivnější oblasti Pálavy a rakouského Weinviertelu. Pojede z Pasohlávek (od Aqualandu Moravia a autokempu Merkur) přes Pernou do Mikulova.

Odtud bude pokračovat po stopách Svatojakubské cesty přes Drasenhofen do Falkensteinu (zajímavá zřícenina hradu) a do Poysdorfu (zážitkové vinařské muzeum Vino Versum) a odtud dále do Herrnbaumgartenu (žertovné Muzeum nesmyslů) a do Schrattenbergu (Stezka bosou nohou) a opět se vrátí na Moravu a přes Valtice a Lednici dojede do Podivína na vlak směr Brno.

Linka bude v provozu o víkendech a svátcích od 2. července do 30. října. O prázdninách od 1. 7. do konce srpna pojede navíc i v pátek.

 

Palávské vinobraní a vinařské slavnosti v Poysdorfu

Linka počítá i s Pálavským vinobraním a souběžně konanými Vinařskými slavnostmi v Poysdorfu. Během jejich konání - 9. a 10. září 2016 - bude zaveden speciální noční rozvoz z Mikulova do Poysdorfu v 21:00 a z Poysdorfu ve 21:37 zpět do Mikulova s návazností na autobus směr Pasohlávky a Brno.

Vznik nové linky umožnil vyřešit i další chybějící víkendové spoje na Pálavě. Aqualand Moravia se stane snadno dostupný i pro cestující z Lednice nebo Valtic. Naopak hosté kempu Merkur z Pasohlávek snadno dojedou do Lednice nebo Valtic. Mezi Valticemi, Lednicí a Podivínem bude možné cestovat o víkendu častěji. Bude vyřešeno i volání turistů a návštěvníků Mikulova po spojení s Lednicí v sobotu a neděli dopoledne - nový zrychlený spoj pojede v 9:34.

Novou linku mohou využít i cestující od Brna, Břeclavi či Znojma. Spoje do Rakouska budou o víkendu v Podivíně navazovat na rychlíky R5 z Brna - odjezdy Brna v 8:36, 12:36, případně v 16:36. Návrat pak bude možný opět přes Podivín, ale doporučujeme zejména sobotní výlet, kdy je přidán večerní spoj v 19:30 z Herrnbaumgartenu a Poysdorfu do Mikulova, kde během 10 minut navazuje přímý autobus 105 směr Brno a vlaky S8 směr Znojmo a Břeclav.

Spojení najdete na vyhledávači nebo v jízdním řádu linky 580.