Letní vlakové výluky v Brně

Datum zprávy: 11.06.2016

Vážení cestující,
od 11. 6. do 11. 9. 2016 budou v Brně a jeho okolí probíht nutné výluky na železnici.
Výluky se dotýkají téměř všech vlakových linek.

Jízdní řády budou postupně uveřejňovány na webu. Sledujte aktuální situaci a využívejte vyhledávač spojení nebo mobilní aplikaci IDS JMK Poseidon.

Kompletní informační leták ke stažení

Přehled hlavních změn:
S2   Brno - Sokolnice-Telnice - Křenovice
Vlaky S2 nepojedou v úseku Brno hl. n. – Brno-Chrlice, vybrané vlaky pak nepojedou ani v úseku Brno-Chrlice – Sokolnice-Telnice.

Náhradní doprava bude po celou dobu výluky zabezpečena takto:
• ze stanice Sokolnice-Telnice budou do Brna hl. n. (Uhelná) prodlouženy autobusy 610, 611 a 612. Cestou zastaví pouze na zastávce Brno, Hanácká;
• v úseku Brno-Chrlice – Brno hl. n. (Uhelná) pojedou bez zastavení autobusy xS2, které budou v Brně-Chrlicích navazovat na vlaky S2 do/z Křenovic hor. n.;
• z Brna-Chrlic bude do Brna hl. n. (Uhelná) navíc prodloužena i autobusová linka 509.

V období od 4. 7. do 18. 7. nepojedou vlaky ani v úseku Brno-Chrlice – Křenovice hor.n. a budou nahrazeny protaženou autobusovou linkou xS2.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S2   Brno - Blansko
Vlaky S2 jedou bez omezení do 26. 6. V období od 27. 6. do 27. 8. bude na lince S2 platit upravený jízdní řád.

R2   Brno - Blansko
Vlaky R2 pojedou ve stávající trase a budou mít uspíšeny odjezdy z Brna hl. n. a opožděny příjezdy do Brna hl. n. Od 11. 6. bude na lince platit upravený jízdní řád. Další jízdní řád bude platit pro období od 27. 6. do 27. 8.

S3   Brno - Tišnov
Vlaky S3 (Žďár nad Sázavou –) Tišnov – Brno pojedou do Brna-Židenic beze změny, odtud však pojedou po nákladním průtahu mimo Brno hl.n. a ukončí jízdu ve stanici Modřice. Zde bude možnost přestupu na vlaky S3 Brno hl. n. – Vranovice – Břeclav.

Provoz ranních a odpoledních posilových vlaků vytvářejících čtvrthodinový interval bude prodloužen až do 30. 6. a opětovně bude zahájen již 1. 9. Tyto posilové vlaky však pojedou pouze do Brna-Králova Pole, kde bude navazovat tramvaj P6 s trasou Královo Pole, nádraží – Moravské náměstí – Hlavní nádraží.

Stejně jako v minulém roce bude na úseku Královo Pole, nádraží – Moravské náměstí – Česká opětovně možno využít i linku 6, případně od Semilassa linku 1.

V náhradní tramvajové dopravě budou platit jak jízdenky IDS JMK tak jízdenky Českých drah, a to nejdále v trase Královo Pole, nádraží – Malinovského náměstí / Česká – Hlavní nádraží – Nové sady.

Vlaky S3 Břeclav – Vranovice – Brno ukončí svoji jízdu ve stanici Brno hl. n. s tím, že v Modřicích bude možnost přestupu na vlaky S3 směr Brno-Královo Pole – Tišnov – Žďár nad Sázavou.

V období mezi 7. 7. a 3. 8. v ranní špičce pojedou z důvodu uzavírky komunikací v Kuřimi posilové vlaky mezi (Tišnovem-) Kuřimí a Brnem-Královým Polem.

S3   Brno - Vranovice - Břeclav
Vlaky S3 jedou bez omezení podle platného jízdního řádu.
Pro cestu do Brna-Židenic a dále na Tišnovsko je třeba přestoupit v Modřicích.

R3   Brno - Tišnov
Vlaky R3 pojedou do 26. 6. bez omezení. V období od 27. 6. do 27. 8. bude na lince R3 platit upravený jízdní řád. Spěšný vlak Pernštejn pojede bez omezení.

R5   Brno-Břeclav
Vlaky R5 pojedou bez omezení. Spěšný vlak Expres Pálava-Podyjí pojede beze změny, pouze v neděli večer bude při zpáteční cestě ukončen v Brně hl. n. místo v Brně-Králově Poli.

R4   Brno - Náměšť nad Oslavou
Na období od 15. 7. do listopadu 2016 je plánována nepřetržitá výluka vlakové dopravy mezi Náměští nad Oslavou a Okříškami.
Vlaky R4 budou v tomto termínu nahrazeny autobusy odjíždějícími od brněnského hlavního nádraží ze stanoviště u nádražní budovy u viaduktu u ulice Křenová.

S6   Brno - Kyjov
Vybrané vlaky S6 budou mít do 26. 6. z Brna hl. n. mírně uspíšené odjezdy. Od 27. 6. do 27. 8. bude na lince S6 platit upravený jízdní řád.