Jednosměrná výluka tramvají a autobusů v ulici Benešově v Brně

Z důvodu výměny kolejnic bude od 6:00 v sobotu 12. listopadu 2022 nepřetržitě do 16:00 v neděli 13. listopadu 2022 vyloučen provoz veškeré dopravy v ulici Benešově ve směru k Hlavnímu nádraží.
Linka 1 ve směru do Pisárek pojede v úseku Moravské náměstí – Hlavní nádraží odklonem přes náměstí Svobody.Vynechá tak zastávku Malinovského náměstí. Na odklonové trase obslouží zastávky linky 9 Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh. Zastávka Hlavní nádraží bude přeložena k nástupišti 7 (do ulice Masarykovy).
Linka 2 ve směru do Modřic pojede v úseku Malinovského náměstí – Hlavní nádraží odklonem ulicí Rooseveltovou a přes náměstí Svobody. Nevynechá žádnou pravidelnou zastávku. Na odklonové trase obslouží zastávky linky 9 Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh. Zastávka Hlavní nádraží bude přeložena k nástupišti 7 (do ulice Masarykovy). S ohledem na delší odklonovou trasu pojede linka 2 v úseku Hlavní nádraží – Ústřední hřbitov (– Modřice) o 3 minuty později oproti pravidelnému jízdnímu řádu.
Linka 4 ve směru do Masarykovy čtvrti pojede v úseku Malinovského náměstí – Česká odklonem ulicí Rooseveltovou. Vynechá tak zastávky Hlavní nádraží, Zelný trh a Náměstí Svobody. S ohledem na kratší odklonovou trasu pojede linka 4 v úseku Česká – Náměstí Míru o 5–7 minut dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu.
Linka 10 ve směru na Stránskou skálu pojede v úseku Česká – Hlavní nádraží odklonem přes náměstí Svobody. Vynechá tak zastávku Malinovského náměstí. Na odklonové trase obslouží zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh. Zastávka Hlavní nádraží bude přeložena na 2. kolej.
Linka 67 ve směru k Avion Shopping Parku pojede v úseku Malinovského náměstí – Hlavní nádraží odklonem ulicí Koliště. Zastávka Hlavní nádraží proto bude pro všechny spoje v uvedeném směru přeložena do smyčky trolejbusů.
Linky N94, N97 a N99 ve směru k Hlavnímu nádraží pojedou v úseku Körnerova – Hlavní nádraží odklonem ulicí Koliště. Zastávka Malinovského náměstí proto bude přeložena do ulice Koliště za křižovatku s ulicí Cejl.
Ve směru od Hlavního nádraží na Malinovského náměstí pojedou linky 1, 2, 4, 10, 67, N94, N97 a N99 po své trase ulicí Benešovou.