Vážení cestující,
předsednictvo Odborového svazu dopravy dne 29. března 2017 vyzvalo všechny své členy a zaměstnance v dopravě k účasti na celostátní stávce, která má proběhnout 6. dubna. Na tomto odkazu naleznete vyjádření hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a náměstka hejtmana pro oblast dopravy Romana Hanáka.
V současné době lze konstatovat, že železniční doprava zajišťovaná vlaky i brněnská městská doprava v Brně zajišťovaná Dopravním podnikem města Brna bude ve čtvrtek 6. dubna zajištěna bez omezení.
Informace o rozsahu poskytovaných služeb u regionální autobusové dopravy a u městských doprav v Adamově, Blansku, Břeclavi, Bystřici nad Pernštejnem, Kyjově, Hodoníně, Vyškově a Znojmě přineseme na počátku příštího týdne, v době, kdy budeme mít informace o rozsahu omezení spojů.
Vedle toho hledáme možnosti pro zmírnění dopadů stávky např. posílení kapacity některých vlakových spojů či možnosti dopravců, kteří běžně nejezdí v závazku veřejné služby.
Děkujeme za pochopení!