IGNIS BRUNENSIS – ohňostroje nad přehradou

Vážení cestující a návštěvníci festivalu IGNIS BRUNENSIS,v letošním roce máte opět možnost sledovat ohňostroje konané na Brněnské přehradě. Tak jako v minulých letech bude zajištěna posílená doprava po Brně a také do vybraných směrů do regionu.
Ohňostroje budou odpáleny v sobotu 25. června, ve středu 29. června, v sobotu 2. července a ve středu 6. července 2022 vždy ve 22:30.
Přehled v letáku ke stažení zde.

Do regionu můžete výužít speciální odjezdy linek 302 a 303.
V uvedených dnech proto budou přijata následující opatření pro cestování po Brně:

• Přibližně od 18:30 bude posílen provoz na linkách 3, 10, 30 a 50 ve směru do Bystrce. Vybrané spoje linky 3 budou vedeny až do smyčky Ečerova, naopak některé spoje linky 10 budou ukončeny ve smyčce Rakovecká. Posilové spoje na lince 30 budou ukončeny v zastávce Zoologická zahrada.
  • Přibližně od 20:30 bude tramvajová linka 11 prodloužena do smyčky Rakovecká.
  • Provoz na linkách 3, 4, 9, 10, 30 a 50 bude prodloužen přibližně do 0:30.
  • Mimořádné posilové spoje budou zajištěny také na regionálních linkách 302 a 303.
  • Po ukončení ohňostroje bude posilován provoz na linkách 3, 10, 30 a 50 ve směru z Bystrce, část spojů linky 3 bude od zastávky Česká pokračovat jako linka 9 na Lesnou.
  • V čase 0:30 bude zajištěn mimořádný rozjezd nočních autobusových linek (pouze odjezd od hlavního nádraží).
  • Z důvodu řazení posilových tramvají bude od 22:25 vyloučen provoz tramvají v úseku Ečerova – Přístaviště ve směru do centra. Zastávky Ečerova, Ondrouškova, Kubíčkova a Rakovecká nebudou v uvedeném směru obsluhovány, náhradou je možné využít noční autobusovou linku N98 (pozor, linka N98 pojede odklonem ulicí Odbojářskou). Ve směru na Ečerovu bude provoz tramvají zachován.
  • V době od 22:15 do 23:45 bude z důvodu uzavírky komunikací v oblasti Přístaviště noční linka N98 ve směru k hlavnímu nádraží od zastávky Ondrouškova odkloněna ulicí Odbojářskou. Vynechá tak zastávky Kubíčkova, Rakovecká, Přístaviště a Zoologická zahrada, náhradou zastaví na zastávkách Wollmanova, Laštůvkova, Vondrákova a Náměstí 28.dubna.
  • V době od 22:45 do 0:00 bude pro veškerou silniční dopravu uzavřen kolejový přejezd u zastávky Kamenolom. Na spojích trolejbusové linky 30 projíždějících touto oblastí budou nasazeny parciální trolejbusy nebo autobusy, které pojedou v úseku Lísky – Náměstí 28. dubna v obou směrech odklonem ulicí Kníničskou. Vynechají tak zastávky Podlesí a Kamenolom.
  • Od zastávky Podlesí (přestup z tramvají od Bystrce) budou po ukončení ohňostroje řazeny posilové spoje linky 30 směr Královo Pole, nádraží. Regionální autobusová linka 302 bude odjíždět od zastávky Pod Mniší horou.
  • S ohledem na očekávanou nepravidelnost provozu bude v době od 22:30 do 0:00 zrušena přestupní návaznost mezi linkami N89, N92, N93 a N99 v zastávce Svratecká ve směru k hlavnímu nádraží.

Více o festivalu IGNIS Brunensis a program festivalu naleznete na oficiálních stránkách pořadatele.