Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Elektronická šalinkarta pro Brno spuštěna

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy:

Vážení cestující,

mnozí z Vás sledovali přípravu EOC - elektronického odbavování cestujících, které umožní pořízení předplatních jízdenek přes internet a jejich nahrání na bankovní karty. Na přípravě tohoto projektu spolupracovalo město Brno, DPMB a KORDIS JMK.

 

E-shop provozovaný Dopravním podnikem města Brna již byl spuštěn. Najdete jej na adrese www.brnopas.cz. Při koupi jízdenky postupujete obdobně jako v kterémkoli jiném e-shopu. Nejprve se zaregistrujete - nutná je průkazková fotografie, následně si přidáte svůj nosič jízdenky (obvykle vaše kreditní karta) a nakonec si pořídíte předplatní jízdenku - zaplatit můžete buď bankovní kartou nebo převodem z většiny elektronických bankovnictví v ČR. 

Pokud chcete základní jízdenku bez slevy, začne platit okamžitě, do 21 dnů si však musíte přijít na přepážku DPMB ověřit svou totožnost. Pokud chcete jízdenku se slevou - studenti, důchodci, apod. - jízdenku si budete moci koupit, až na přepážce DPMB doložíte nárok na slevu. 

Pokud k prokazování jízdenky nechcete používat svoji bankovní kartu, můžete použít jakoukoli anonymní bankovní kartu. Koupíte ji např. na přepážkách DPMB za 69 Kč nebo za 99 Kč. Další náklady už s nimi nemusíte mít. 

Nové elektronické šalinkarty mají aktuálně význam jen pro cestující, kteří si kupují předplatní jízdenky pro Brno. Ani pro ně však nejsou povinné. Pro ostatní cestující se situace nemění, nadále si kupují jízdenky v papírové podobě, stejně jako dosud.

Cestující, kteří v Brně platí poplatek za odpady a koupí si elektronickou roční základní nepřenosnou předplatní jízdenku, budou moci přímo v e-shopu požádat o příspěvek města Brna. K tomu však není nutné si jízdenku koupit hned 1. ledna. 

Váce informací najdete zde: http://www.brno.cz/salinkarta.