Doprava na Ohňostroje na přehradě

Datum zprávy: 15.06.2016

Kulturní a zábavné programy v oblasti Brněnské přehrady s návaznými soutěžními ohňostrojnými představeními přehlídky Ignis - Brunensis vždy ve 22:30 se uskuteční ve dnech 4., 8., 11. a 15. června 2016.

Mimořádné posilové spoje budou rovněž zajištěny na regionálních autobusových linkách - zejména na linkách 302 a 303 před zahájením a po ukončení ohňostroje.

V Brně bude doprava zajištěna následovně:

Přibližně od 19:00 hodin  postupně posilován provoz na linkách 1, 11, 30 a 50 do oblasti Bystrce. Rovněž budou zavedeny mimořádné posilové tramvajové linky P1 (Hlavní nádraží - Pisárky - Bystrc, Přístaviště) a P3 ((Stará osada -) Česká - Veveří - Bystrc, Přístaviště). Dále bude prodloužen provoz denních linek 1, 11, 4, 8, 26, 30 a 50 přibližně do 0:50 hodin (v tomto čase pojedou poslední posilové spoje z oblasti Bystrce). Linka 11 bude až do nočního ukončení provozu vedena v celé trase z Lesné, Čertovy rokle.

Po vyčerpání kapacity posilových spojů prodloužených denních linek (přibližně od 0:15 hodin) následně zajistí přepravu cestujících z Bystrce do centra autobusy řazené ze zastávky Přístaviště jako posilové spoje nočních linek N92, N93 a N98.
Navíc bude zajištěn rozjezd nočních autobusových linek od zastávky Hlavní nádraží v čase 0:30 (pouze odjezd) i v nocích 08./09. 6. a 15./16. 6.

POZOR: Vzhledem k možným změnám v obězích vozidel také na ostatních pravidelných tramvajových linkách mohou být ve večerních hodinách změněny garantované odjezdy nízkopodlažních tramvají.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změny v dopravě v Bystrci:

Přibližně od 21:00 jedou všechny tramvaje až na Ečerovu a zastávka ve smyčce Rakovecká není obsluhována.

Z důvodu přípravy dostatečné přepravní kapacity tramvajových vozů je v době od 22:20 vyloučen provoz tramvají v úseku Ečerova - Přístaviště ve směru do centraZastávky Ečerova, Ondrouškova, Kubíčkova a Rakovecká směr centrum nejsou obsluhovány, nástup do tramvají směr centrum je umožněn pouze v zastávkách Přístaviště a Zoologická zahrada. V uvedené době použijte noční autobusové linky N92 a N98 (pozor - linka N98 jede od 22:20 do 0:10 ve směru do centra odklonem - viz dále). Ve směru z centra na Ečerovu je provoz tramvají zachován.
Poslední odjezdy tramvají dle jízdního řádu ze smyčky Ečerova před zahájením výluky:
Linka 1: 22:14; Linka P3: 22:04; Linka 11: 22:09

V době od 22:20 do 0:10 je z důvodu uzavírky komunikací v oblasti Přístaviště noční linka N98 ve směru k hlavnímu nádraží od zastávky Ondrouškova odkloněna ulicí Odbojářskou (vynechá zastávky Kubíčkova, Rakovecká, Přístaviště a Zoo, náhradou zastaví na zastávkách Wollmannova, Laštůvkova, Vondrákova a Náměstí 28.dubna).

V době od 22:50 do 24:00 je pro veškerou silniční dopravu uzavřen kolejový přejezd u zastávky Kamenolom. Na spojích trolejbusové linky 30 projíždějící touto oblastí jsou nasazeny autobusy, které jedou v úseku Lísky - Náměstí 28.dubna oběma směry odklonem ul. Kníničskou (průběžné spoje vynechají zastávky Podlesí a Kamenolom). Po ukončení ohňostroje budou od zastávky Podlesí (přestup z tramvají od Bystrce) řazeny posilové spoje linky 30 ve směru Žabovřesky a Královo Pole.

V době od 22:30 do 0:30 je s ohledem na četnost a předpokládanou nepravidelnost spojů danou dopravní situací v této části města zrušena vzájemná přestupní návaznost mezi autobusy linek N89, N92, N93 a N98 na zastávce Svratecká ve směru k hlavnímu nádraží.