Doporučení týkající se aktuální situace - koronavirus

Datum zprávy: 12.03.2020

Vážení cestující,

s ohledem na aktuální situaci týkající se koronaviru vám přinášíme přehled doporučení:

1. Doporučujeme využívat elektronický nákup jízdenek - jednorázových zejména přes mobilní aplikaci IDS JMK POSEIDON, předplatní jízdenky pro Brno koupíte prostřednictvím eshopu brnoid.cz. Při kontrole se tak vyhnete kontaktu s kontrolními pracovníky. Abyste se vyhnuli placení u řidiče nebo u průvodčího, kupte si jízdenky předem v předprodeji!

2. Pokud se cítíte nachlazení, zvažte, zda je vaše cesta veřejnou dopravou za stávající situace nutná.

3. Při cestování prosím buďte ohleduplní k ostatním cestujícím a pracovníkům dopravců: kýchejte nebo kašlete jen do kapesníku nebo v nejhorším do rukávu na předloktí. Smrkejte do kapesníku. Kapesník po použití co nejdříve vyhoďte a pokud možno, umyjte si ruce. Snažte se používat vždy nové papírové kapesníky.
Myjte si často ruce pomocí desinfekčních přípravků nebo mýdlem a vodou.

4. Postupujte dle oficiálních pokynů a informací Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu.

Dopravní podnik města Brna zavedl následující opatření s cílem omezit šíření viru:
- větrání vozů na konečných zastávkách
- zrušení poptávkového otevírání dveří tlačítky – řidič v zastávce vždy otevře všechny dveře; neruší se povinnost dát řidiči znamení k zastavení v zastávkách NA ZNAMENÍ, při vystupování s kočárky, při požadavku na vysunutí plošiny apod.
- zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče v zónách 100+101 (tzn. netýká se spojů do regionu, kde jsou autobusy vybavené pokladnami u řidiče)
- pracovníci přepravní kontroly budou platné jízdní doklady ověřovat pouze vizuálně, bez fyzického kontaktu s cestujícími a jejich osobními doklady; současně budou mít úlohu informátorů cestujících.