DESATERO CESTOVÁNÍ BĚHEM CELOSTÁTNÍ KARANTÉNY

Datum zprávy: 16.03.2020

Jihomoravský kraj v souvislosti se snahou maximalizovat ochranu řidičů i cestujících proti možné nákaze koronavirem rozhodl o preventivních opatřeních v regionálních i městských autobusech IDS JMK. Platí od 17. 3. 2020, 0:00.

Od středy 18. 3. 2020 přechází brněnské autobusové a trolejbusové linky provozované v rámci brněnské městské dopravy na prázdninový provoz. Tramvaje zatím budou jezdit podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny. Od pondělí 23. 3. 2020 přejdou na prázdninový provoz i regionální autobusy a vlaky. Podrobnosti ještě přineseme.

Dočasná bezplatná přeprava je zavedena ve městě Adamově (od 18. 3.), Blansku a Znojmě. Pozastaven je provoz Seniorbusů v Brně a některých dalších městech.

DESATERO CESTOVÁNÍ BĚHEM CELOSTÁTNÍ KARANTÉNY

1. Zakazuje se nástup i výstup prvními dveřmi autobusů. Využijte druhé a další dveře.

2. Nevstupujte do vyhrazeného prostoru v okolí řidiče.

3. Řidiči autobusů ani průvodčí nyní jízdenky neprodávají.

4. Cestující nejsou povinni v autobusech jízdenky označovat v označovačích.

5. Ruší se režim zastávek na znamení. Na každé obsluhované zastávce IDS JMK vozidlo zastaví a pokud je to technicky možné, otevřou se dveře dálkově.

6. K cestování používejte předplatní jízdenky a elektronické jízdenky z POSEIDONu nebo jiných aplikací, pouze v nutnosti je kupujte na pokladně.

7. Cestujte nejlépe s rouškou nebo jinou ochranou úst, nosu a očí. Ve spojích DPMB je od 17. 3. zakrytí úst a nosu povinné.

8. Choďte na veřejnost co nejméně.

9. Pokud se cítíte nachlazení, vždy noste roušku nebo jinou ochranu úst, nosu a očí a jeďte veřejnou dopravou jen v případě nouze.

10. Prosím buďte ohleduplní - kýchejte nebo kašlete do čistého a nového kapesníku. Desinfikujte si ruce, myjte si je mýdlem a vodou.

Děkujeme za pochopení!

Stáhněte si letáček a sdílejte se známými: Desatero cestování během karantény

Přečtěte si Doporučení pro občany Jihomoravského kraje.