BRNO: Výluka v ulici Joštova

Datum zprávy: 26.04.2020

Z důvodu výměny výhybky bude v neděli 26. dubna 2020 od 7:30 do ukončení prací (předpoklad do 16:00) pro tramvaje neprůjezdná ulice Joštova ve směru od křižovatky s ulicí Českou ke kostelu sv. Tomáše.
Linka 3 ve směru na Starou osadu pojede odklonem ulicemi Husovou, Nádražní a přes náměstí Svobody. Zastávku Česká tak obslouží nejprve na nástupišti 3 (zastávka linky 12 směr Hlavní nádraží) a po projetí odklonové trasy na nástupišti 6 (před kostelem sv. Tomáše). Na odklonové trase obslouží navíc zastávky Šilingrovo náměstí, Nové sady (2. kolej), Hlavní nádraží (nástupiště 8 v ústí ulice Masarykovy), Zelný trh a Náměstí Svobody. Ve směru do Bystrce pojede po své trase beze změn.
Linka 4 ve směru do Obřan pojede odklonem ulicí Husovou. Vynechá tak zastávky Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh. Na odklonové trase zastaví na zastávkách Šilingrovo náměstí a Nové sady (2. kolej). Ve směru na náměstí Míru pojede po své trase beze změn.
Linky 5 a 6 pojedou odklonem již v rámci výluky v ulici Pekařské.
Náhradní doprava nebude zavedena. V úsecích, které nejsou dotčeny výlukou, pojedou tramvaje v časech dle platného jízdního řádu. Vzhledem ke změně oběhů vozidel dojde však na lince 3 ke změně garantovaných časů odjezdů nízkopodlažních tramvají.