BRNO: Výluka tramvají v ulice Pekařské

Datum zprávy: 25.04.2020

Z důvodu výměny kolejí bude od 7:00 v sobotu 25. dubna 2020 do ukončení prací (předpoklad do 17:00 v neděli 26. dubna 2020) vyloučen provoz tramvají v ulici Pekařské.
Linky 5 a 6 pojedou v úseku Poříčí – Česká obousměrným odklonem ulicemi Hybešova, Nádražní, Masarykova a Rašínova. Vynechají tak zastávky Mendlovo náměstí, Nemocnice u sv. Anny a Šilingrovo náměstí. Na odklonové trase obslouží zastávky Václavská, Hybešova, Nové sady (1./2. kolej), Hlavní nádraží (nástupiště 7 a 8 v ulici Masarykově), Zelný trh a Náměstí Svobody. Zastávka Česká bude přeložena k nástupištím 5 a 6 (před kostel sv. Tomáše).
Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x6 v trase Poříčí – Mendlovo náměstí – Šilingrovo náměstí – Česká. Zastávku Mendlovo náměstí obslouží autobusy ve směru na Českou na nástupišti 12 (zastávka linky š87 u lékárny), ve směru na Poříčí na nástupišti 9 (zastávka linek 25, 26 a 44). Ostatní zastávky obslouží linka x6 v pravidelných polohách zastávek tramvají.