BRNO: Výluka tramvají v Pisárkách

Datum zprávy: 08.05.2020

Z důvodu výměny kolejí a kolejových objektů bude od zahájení provozu v pátek 8. května 2020 nepřetržitě do 17:00 v neděli 10. května 2020 vyloučen provoz tramvají přes Pisárky.

Linka 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín obousměrným odklonem ulicemi Husova, Veveří, Tábor, Minská a Horova. Vynechá všechny zastávky v úseku Hybešova – Stránského. Na odklonové trase obslouží všechny nácestné zastávky.

Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x1 v trase Hlavní nádraží – Mendlovo náměstí – Pisárky – Vozovna Komín (– Svratecká). V úseku Výstaviště - hlavní vstup – Bráfova obslouží autobusy zastávky náhradní dopravy na přilehlých komunikacích (zastávka Bráfova ve směru do centra bude obsluhována na nové komunikaci vedoucí od ulice Kníničské).

Zastávku Stránského není možné autobusy náhradní dopravy obsloužit, náhradou lze použít zastávky Vozovna Komín nebo Rosického náměstí.

Zastávka Vozovna Komín bude ve směru z centra konečnou zastávkou, autobusy zastaví pro výstup na mostě u vozovny trolejbusů. Ve směru do centra bude obsluhována na ulici Kníničské (u autosalonu Opel). Ve směru do centra bude výchozí zastávkou zastávka Svratecká (na ulici Kníničské u zastávky nočních linek).

Přestup mezi linkami 1 a x1 ve směru do Bystrce bude organizován v zastávce Vozovna Komín (bezbariérový přestup je možný s použitím výtahu vedle výjezdových vrat z vozovny), ve směru do centra je přestup možný v zastávce Svratecká.