BRNO: Výluka tramvají Cejl - Koliště

Datum zprávy: 23.05.2020

Od 5:30 hodin v sobotu 23. května 2020 do ukončení prací (předpoklad v neděli 24. května 2020 v 18:00) je vyloučen provoz tramvají a omezen provoz autobusů v křižovatce Cejl × Koliště.
Tramvajové linky 2 a 4 pojedou v úseku Malinovského náměstí – Vojenská nemocnice / Trávníčkova odklonem ulicemi Rooseveltovou a Milady Horákové. Vynechají zastávky Körnerova a Tkalcovská.
Zastávku Malinovského náměstí obslouží u zastávek linky 1 v ulici Rooseveltově. Na odklonové trase obslouží zastávky Moravské náměstí, Náměstí 28. října, Dětská nemocnice a Jugoslávská.
Náhradní dopravu zajistí autobusová linka X v trase Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Körnerova – Tkalcovská – Jugoslávská. Zastávku Hlavní nádraží obslouží na 5. koleji (pod hotelem Grand). Zastávka Malinovského náměstí směr Jugoslávská bude přeložena do ulice Cejl za křižovatku s ulicí Vlhkou (autobusy pojedou odklonem ulicí Koliště), ve směru k hlavnímu nádraží bude obsluhována na běžné zastávce linek 2 a 4 před divadlem.

Linka X bude oběhově propojena s linkou 46, spoje linky 46 tedy budou z Jugoslávské (zastávka u Domu zdraví) pokračovat jako linka X do centra, spoje linky X budou z Jugoslávské (zastávka linky 3 směr centrum, následně zastaví i na zastávce směr Lesnická) pokračovat jako linka 46 na Lesnou.
Přestup mezi linkami 2, 4 a X bude zajištěn v zastávce Jugoslávská.
Noční autobusové linky N94, N97 a N99 ve směru z centra pojedou stejně jako linka X odklonem ulicí Koliště a obslouží zastávku Malinovského náměstí v přeložené poloze v ulici Cejl. Ve směru do centra pojedou po svých pravidelných trasách.