Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

BRNO: Výluka Kaštanová a Sokolnická (od 13. 6. 2020)

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 13.06.2020

Od 13. 6. 2020 bude z důvodů rekonstrukcí ulic Kaštanová a Sokolnická upraven provoz autobusových linek 73 a 109.

Linka 73 – pouze ve směru Brno – Sokolnice – mezi zastávkami Za křížem a Sokolnice, Obecní úřad (pouze v uvedeném směru) pojede odklonem ulicí Prateckou přes Dvorska a Kobylnice do Sokolnic. Na objízdné trase zastaví pouze na zastávce Vítězná (na znamení). V opačném směru do Brna jedou autobusy po své trase a obsluhují všechny obvyklé zastávky.

Linka 109 – pouze ve směru Brno – Klobouky u B. – Po obě dvě uzavírky (ulice Kaštanová i ulice Sokolnická) bude linka 109 vedena stejným odklonem s jednotným jízdním řádem. Mezi zastávkami Komárov a Sokolnice, rozvodna (pouze v uvedeném směru) pojede odklonem ulicí Hněvkovského – dálnice D2 – D2, exit 3 Brno-Chrlice/Modřice – silnice II/152 – silnice III/15282 – Davídkova – Roviny – silnice II/380 a dále po své trase. Na objízdné trase zastaví pouze na zastávce Zámecká (přestup z linky 78). V opačném směru do Brna jedou autobusy po své trase a obsluhují všechny obvyklé zastávky.

Změna zastávek:
Linka 73:
Zastávky Hanácká, Chrlická, Tuřany, smyčka, Sokolnická, Sokolnice, rozvodna a Sokolnice, Brněnská budou pro linku 73 po dobu výluky ve směru do Sokolnic bez obsluhy.
Linka 109:
Zastávky Ráječek, Ivanovické náměstí, Hanácká a Tuřany, smyčka budou pro linku 109 po dobu výluky ve směru do Sokolnic bez obsluhy.