Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

AKTUÁLNÍ INFORMACE V SOUVISLOSTI S COVID-19 k 9. 4. 2020

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 09.04.2020

Od soboty 10. 4. 2020 dochází ke změnám většího počtu jízdních řádů regionálních autobusových linek. Jde především o zrušení spojů, které měly začít jezdit v souvislosti se začátkem turistické sezóny, a o omezení některých minimálně vytížených spojů. Jízdní řády jsou zveřejněny na našem webu. Rovněž se lze řídit vyhledávačem spojení na našem webu i v aplikaci POSEIDON. Před odjezdem si ověřte ve vyhledávači, jestli spoj jede. 

 

Již dříve zveřejněné úpravy vlakových linek nadále platí, podrobné informace najdete zde: Vlaky omezené z důvodu COVID-19.  

 

Na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků a brněnské městské dopravy platí v pracovní dny i nadále letní prázdninové jízdní řády. Pozor, měněné jízdní řády nemusí být na zastávkách vylepeny. 

 

V IDS JMK není zavedena bezplatná přeprava. Od úterý 14. 4. je opětovně zaveden prodej jízdenek u průvodčích ve vlacích. Pokud existuje možnost si zakoupit jízdenku, má cestující povinnost tak učinit. Pokud je při nástupu v autobusu, tramvaji či trolejbusu dostupný označovač jízdenek, je cestující povinen si jízdenku označit. V případě, že není možnost jízdenku zakoupit či označit, může cestující daným spojem cestovat, ale při nejbližší příležitosti má povinnost si správný doklad zakoupit nebo označit (např. při přestupu na vlak). Předprodeje na železničních stanicích nadále fungují, stejně tak prodejny DPMB a některých dopravců. Používejte aplikaci POSEIDON, koupě jízdenky je s ní nejpříjemnější.

 

Pro vyhledání spojení využívejte vyhledavač spojení na webu www.idsjmk.cz, který obsahuje aktuální a správná data.