Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

AKTUÁLNÍ INFORMACE V SOUVISLOSTI S COVID-19 k 17. 4. 2020

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 15.03.2020

Od pondělí 20. dubna se do původního stavu vrací i režim nástupu do regionálních autobusů s číslem 100 a výše. Opět je nástup povolen pouze prvními dveřmi, cestující je povinen řidiči ukázat platný jízdní doklad nebo si jej u něho koupit. Ruší se bezplatná přeprava v Blansku a Adamově. 
Ve spojích linek s číslem nad 100 je tedy při jízdě z Brna povolen nástup jen prvními dveřmi stejně jako při nástupu na mimobrněnských zastávkách. Na spojích linek do čísla 99 zajišťovaných regionálními dopravci se rovněž obnovuje standardní režim – v Brně se nastupuje všemi dveřmi, mimo Brno jen prvními dveřmi a je možné koupit jízdní doklad. 
Nadále trvá zákaz obsazovat dvojsedadlo za řidičem a vedle řidiče. 
Na spojích linek do čísla 99 zajišťovaných Dopravním podnikem města Brna zůstává dosavadní režim zachován. Bezplatná doprava není zavedena. Řidiči tramvají, trolejbusů a autobusů jízdenky neprodávají, je nutné využít jízdenky z předprodeje. Do autobusů a trolejbusů se nastupuje druhými a dalšími dveřmi. Cestující nemají povoleno vstupovat do předního prostoru vozidla. 
Ve Znojmě zůstává zachována bezplatná doprava na spojích objednávaných městem Znojmem. To znamená, že na lince 801 a části dalších spojů objednávaných Jihomoravským krajem je nutné mít platnou jízdenku. 
V Adamově bude obnovena doprava o sobotách a nedělích na lince 215 od soboty 25. 4. 2020. 
Žádáme cestující, aby co nejvíce omezili kontakt s řidičem, jízdenky kupovali předem přes POSEIDON nebo v předprodeji a snažili se rovnoměrně rozmístit po vozidle. Nošení roušek při nástupu, během jízdy i při výstupu z vozidla je nadále povinné.
Ve vlacích je prodej jízdních dokladů u průvodčího zaveden od 14. 4. 2020. Již dříve zveřejněné úpravy vlakových linek nadále platí, podrobné informace najdete zde: Vlaky omezené z důvodu COVID-19.  
Na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků a brněnské městské dopravy platí v pracovní dny i nadále letní prázdninové jízdní řády. Pozor, měněné jízdní řády nemusí být na zastávkách vylepeny. 
Pro vyhledání spojení využívejte vyhledavač spojení na webu www.idsjmk.cz, který obsahuje aktuální a správná data.