Železniční výluka na lince S3 Brno - Vranovice

Datum zprávy: 08.11.2019

Vážení cestující,

od 8. 11. od 7:25 hodin do 26. 11. 2019 do 23:59 hodin bude probíhat výluka na lince S3 mezi Brnem a Vranovicemi. Část vlaků bude nahrazena autobusy.

Vlaky linky S3 z Brna:

Většina vlaků jede v úseku Hrušovany u Brna – Vranovice – Šakvice o cca 3 min. dříve dle výlukového jízdního řádu..

V pracovní dny (X) jsou vlaky linky S3/4921, 4925, 4927, 4929, 4931, 4933, 4619, 4621, 4625, 4627, 4629, 4631 nahrazeny autobusy, které jedou po třech linkách dle výlukového jízdního řádu.

Vlak S3/4921 je nahrazen 8.11. autobusy již před začátkem výluky.

Vlaky linky S3 do Brna:

Většina vlaků přijíždí do Brna dolního n. o cca 15 min. později a jízdu zde končí (vlaky směr Tišnov nečekají na příjezd zpožděných vlaků).
Z důvodu zpoždění jsou za tyto vlaky vedeny souběžné autobusové spoje v úseku Hrušovany u Brna – Brno.
Návaznost na autobusové linky 521 a 522 je zajištěna na zastávce autobusů IDS JMK "Židlochovice, aut. st."
V pracovní dny (X) jsou vlaky linky S3/4616, 4642, 4924, 4926, 4928, 4930, 4932, 4934, 4624, 4626, 4628 a 4644 nahrazeny autobusy, které jedou po třech linkách dle výlukového jízdního řádu.

Autobusy náhradní dopravy budou jezdit dle výlukového jízdního řádu obousměrně po třech odlišných linkách:

Linka A (zrychlená mimo Hrušovany u Brna) – Brno dolní n. – Modřice – Vranovice.

Linka B (zastávková) – Brno dolní n. – Modřice – Rajhrad – Vojkovice – Židlochovice – (Hrušovany u Brna) – Žabčice – Žabčice, u Mahovských (zastávka jen pro výstup) – Vranovice.

Linka C (jen do/z Hrušovan u Brna) – Brno dolní n. – Modřice – Rajhrad – Vojkovice – (Židlochovice) - Hrušovany u Brna.

Doplňující informace:
Zastávku Popovice u Rajhradu autobusy náhradní dopravy neobsluhují.
Přeprava jízdních kol jako spoluzavazadel je ve spojích náhradní dopravy vyloučena.
Vlaky v úseku Brno dolní n. – Tišnov – Žďár nad Sázavou jedou bez omezení.
Rychlíky přes dotčený úsek jezdí dle současného jízdního řádu.

Stanoviště náhradní autobusové dopravy:
Brno dolní nádraží - nástup – na zastávce autobusů IDS JMK "Dolní nádraží"
a výstup na ulici Nádražní u nástupišť č. 5 a č. 6 (u pošty), na zastávce autobusů IDS JMK „Hlavní nádraží“
Modřice - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Modřice, žel. st."
Popovice u Rajhradu - autobusy tuto zastávku neobsluhují (cestující mohou využít ostatních vlaků)
Rajhrad - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Rajhrad, žel. st."
Vojkovice nad Svratkou - v obci na ulici Hlavní na zastávce autobusů IDS JMK „Vojkovice"
Hrušovany u Brna - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Hrušovany u Brna, žel. st."
na zastávce autobusů IDS JMK "Židlochovice, aut. st."
Žabčice - u nádraží na zastávce autobusů IDS JMK "Žabčice, žel. st."
na zastávce autobusů IDS JMK " Žabčice, u Mahovských " (jenom výstup)
Vranovice - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Vranovice, žel. st."
Pouzdřany - na zastávce autobusů IDS JMK "Pouzdřany, škola"
Popice - v obci na zastávce autobusů IDS JMK "Popice"
Šakvice - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Šakvice, žel. st."