Výluka mezi Lechovicemi – Boroticemi na lince 822

Datum zprávy: 17.09.2018

Od 17. 9. 2018 do 8. 12. 2018 bude probíhat výluka na lince 822 z důvodu stavebních prací.
Všechny spoje linky 822 jezdící úsekem mezi zastávkami Lechovice, ObÚ – Borotice pojedou odklonem po obousměrné objízdné trase.

Zastávka Lechovice, ObÚ (autobus zastaví u označníku na hlavní silnici I/53) – silnice I/53 – zastávka Lechovice, zámek (autobus zastaví u označníku pro linku 835 IDS JMK u Hotelu Weiss) – z této zastávky v místní části „Lechovic, kopce“ budou dále pokračovat do obce Borotice po cyklostezce a místní komunikaci do zastávky Borotice. Oba označníky zastávky Borotice budou přeloženy na místní komunikaci, po které povede objízdná trasa pro autobusy linky 822 IDS JMK.

Přestup mezi linkami 822 a 108 ve směru od Božic na Brno a opačně ve směru od Brna na Božice bude realizován v zastávkách Lechovice, zámek. Ostatní přestupní vazby mezi linkami 108 a 822 zůstávají zachovány v zastávkách Lechovice, ObÚ na sil. I/53. Spoje, které standardně končí nebo začínají v zastávce Lechovice, ObÚ, budou končit resp. začínat v zastávce Lechovice, zámek a nepojedou do zastávky Lechovice, ObÚ.

Změna zastávek:
Lechovice, ObÚ (oba označníky na silnici II/414, silnice do/z Borotic) bez obsluhy, linka 822 bude zastavovat na zastávkách Lechovice, ObÚ na hlavní silnici I/53.
Lechovice, zámek (označník u Hotelu Weiss, pro linku 835 IDS JMK) bude obsluhovat také linka 822 do obou směrů, jak při cestě do Znojma, tak při cestě směr Hrušovany nad Jevišovkou.
Borotice (oba označníky) přeloženy na místní komunikaci v Boroticích, po které bude vedena objízdná trasa pro busy linky 822.