Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj
Znak obce Břežany
obec Břežany
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

BRNO: Výluka tramvají Veveří

Název zdroje zprávy: IDS JMK
Datum zprávy: 26.10.2018

Z důvodu opravy kolejí na více místech bude od 19:00 hod. v pátek 26. října 2018 do ukončení prací (předpoklad v 17:00 hod. v neděli 28. října 2018) omezen provoz v ulici Veveří.

Linka 3 pojede mezi zastávkami Česká (směr Bystrc zastávka na ulici Joštově) – Vozovna Komín obousměrným odklonem přes Pisárky. Vynechá všechny zastávky v úseku Grohova – Rosického náměstí. V denní době také pojede mezi zastávkami Francouzská – Česká o 4 minuty dříve proti běžnému jízdnímu řádu.

Linka 12 bude v provozu pouze v úseku Juliánov – Česká. Vynechá všechny zastávky v úseku Grohova – Technologický park.

Náhradní dopravu zajistí mimořádná autobusová linka x3 (mezi zastávkami Česká – Vozovna Komín) a linka x12 (mezi zastávkami Česká – Technologický park).

Linka x3 po trase a zastávkách Česká (nástup: zastávka na ulici Česká) – Grohova – Konečného náměstí – Rybkova (jen z centra) / Nerudova (jen do centra, přeložená zastávka) – Klusáčkova (jen do centra) – Tábor (do centra zastávka tramvaje, z centra přeložená zastávka na ulici Tábor) – Králova (jen z centra) – Burianovo náměstí – Mozolky – Rosického náměstí (zastávky autobusu) – Hlavní – Vozovna Komín (zastávky na mostě).

Linka x12 po trase a zastávkách Česká (nástup: zastávka na ulici Česká) – Grohova – Konečného náměstí – Nerudova (do centra v přeložené poloze) – Klusáčkova – Tererova – Dobrovského – Skácelova – Červinkova – Technické muzeum – Technologický park (zastávky autobusu).

Linka 68 obslouží zastávku Tábor v obou směrech v přeložených polohách na ulici Tábor (u křižovatky s ulicí Minská). Pozor, ve směru na Náměstí Míru obslouží zastávku v přeložené poloze již od 9:00 hod. v pátek 26. října 2018!

Linka N92 při jízdě do centra vynechá zastávku Rybkova, náhradou obslouží zastávky Klusáčkova a Nerudova (v přeložené poloze, viz dále). Při jízdě z centra pojede po pravidelné trase, pouze zastávku Tábor obslouží v přeložené poloze na ulici Tábor (u křižovatky s ulicí Minská).

Linky N93 a N99 obslouží při jízdě do centra zastávku Nerudova v přeložené poloze (viz dále). Při jízdě z centra pojedou po pravidelných trasách.

 

Změny zastávek

Zastávku Rybkova (do centra) nelze obsloužit! Od 8:00 hod. v pátek 26. října 2018 tuto zastávku obslouží pouze tramvaje, případné autobusy náhradní dopravy obslouží zastávku Nerudova.

Zastávka Tábor (pouze pro linku 68 směr Šumavská) bude přeložena na ulici Tábor (ke křižovatce s ulicí Minská)! Zastávka tramvaje z centra (pouze pro linky 68, N92 a x3) bude pro autobusy již od 9:00 hod. v pátek 26. října 2018 přeložena na ulici Tábor (ke křižovatce s ulicí Minská).

Zastávka Nerudova (do centra) bude pro autobusy náhradní dopravy za tramvaje a noční linky již od 8:00 hod. v pátek 26. října 2018 přeložena na ulici Kounicovu (ke křižovatce s ulicí Nerudova). Zastávku v běžné poloze obslouží pouze tramvaje a linka 81.

Zastávky tramvaje Rosického náměstí a Technologický park nelze obsloužit! Autobusy náhradní dopravy obslouží přilehlé zastávky autobusu.