BRNO: Výluka Řípská x Tuřanka

Datum zprávy: 06.08.2018

Z důvodu stavebních úprav křižovatky Řípská × Tuřanka bude od zahájení provozu denních linek v pondělí 6. srpna 2018 do ukončení prací (předpoklad 26. srpna 2018) výrazně omezen provoz veškeré dopravy v této křižovatce.
Linka 75 bude v provozu pouze v úseku Bílovice nad Svitavou, železniční stanice – Obřany, sídliště – Vozovna Slatina – Slatina, závod. Vynechá zastávky Řípská a Slatina, nádraží.
Linka E76 pojede pouze ve směru do centra mezi zastávkami Letiště Tuřany-terminál – Černovičky odklonem. Vynechá zastávku Řípská, na odklonové trase obslouží pouze zastávku Slatina, závod (směr Řípská). Ve směru z centra pojede po pravidelné trase bez omezení.
Spoje linky 77 ze Šlapanic, Evropské pojedou pouze ve směru do centra mezi zastávkami Šlapanice, Evropská – Slatina, závod odklonem a vynechají zastávku Řípská. Ve směru z centra uzavřený úsek objedou po okolních komunikacích bez vynechání zastávek.
Spoje linky 77 ze Slatinky pojedou pouze ve směru do centra odklonem bez vynechání zastávek, na zastávce Řípská však zastaví společně s trolejbusy směr centrum (zastávka v ulici Řípské, za křižovatkou). Ve směru z centra uzavřený úsek objedou po okolních komunikacích bez vynechání zastávek.
Spoje linky 77 vedené pouze z nebo do zastávky Slatina, závod jedou v obou směrech bez omezení.
Linka 78 ve směru do Židenic k nádraží pojede mezi zastávkami Slatina, závod – Slatina, rozcestí odklonem. Vynechá zastávky Řípská, Křehlíkova, Přemyslovo náměstí a Krejčího, na odklonové trase obslouží pouze zastávky Vlárská (zastávka linky 31 do centra) a Vozovna Slatina (zastávka linky 33 směr Slatina).
Linka 78 ve směru do Modřic k Olympii pojede mezi zastávkami Malečkova – Slatina, závod odklonem. Vynechá zastávky Slatina, rozcestí, Krejčího, Přemyslovo náměstí, Křehlíkova a Řípská, na odklonové trase obslouží pouze zastávky Slatina, sídliště (pro regionální linky do centra), Vozovna Slatina (zastávka linky 33 do centra) a Vlárská (zastávka linky 31 z centra).
Přestup mezi linkami 31 a 78 je po dobu výluky možný v zastávce Vlárská.
Linka N89 uzavřený úsek již objíždí po okolních komunikacích.